Na nádražní budově v Bohušovicích nad Ohří jsou dvě pamětní desky připomínající období II. světové války. První deska je věnována památce židovských občanů z celé Evropy, kteří byli v letech 1941 –…
Na břehu Labe v Lovosicích stávala od roku 1865 výletní restaurace podobná malému zámečku. Před restaurací byl uměle vybudovaný kopec, který v sobě skrýval dvoupodlažní budovu sloužící jako pivní…
Nedaleko od Lovosic se uskutečnila 1. října 1756 první bitva sedmileté války. Pruský král Fridrich II. Veliký zaútočil se svými 28 000 vojáky vedených polním maršálem Radicattim proti 33 000 Rakušanů…
Počátek místní židovské obce v Lovosicích je uváděn od roku 1688. Začátkem 18. století byl zřízen první židovský hřbitov. Koncem 19. století se zde již nepohřbívalo a hřbitov začal chátrat. Zcela…
Nedaleko od Lovosic se uskutečnila 1. října 1756 první bitva sedmileté války. Střetly se zde dvě evropské mocnosti 18. století. Pruský král Fridrich II. Veliký zaútočil se svými 28 000 vojáky…
V obci Lhotka nad Labem, která sousedí s Lovosicemi, byla nedávno zrekonstruována kulturní památka - památník návštěvy císaře Josefa II. Památník vybudovaný v roce 1768 připomíná návštěvu císaře…
V Českém středohoří se dochovalo několik milníků. Jeden z nich stojí u autobusové zastávky na křižovatce hlavní silnice vedoucí z Lovečkovic do Verneřic a odbočky do Mukařova. Kamenný hranolový…
Jedenáctý nejvyšší kopec Českého středohoří je jedním z řady vrcholů mohutného horského masivu kolem Vojenského rybníka na Březině. Od pozůstatků budov v bývalém vojenském prostoru na náhorní plošině…
Dva z řady vrcholů mohutného horského masivu kolem Vojenského rybníka na Březině v Českém středohoří. Zalesněné vrcholy Hlaváče /679 m – čtrnáctý nejvyšší vrch Českého středohoří/ a Mravenčího vrchu …
Výrazná zalesněná hora sopečného původu nad Milešovem, která vybíhá z masivu hor obklopujících přírodní rezervaci Březina. Je třináctým nejvyšším vrcholem Českého středohoří. V prudkých svazích jsou…